Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 5 001,00 Kč a máte dopravu ZDARMA
  1. Úvod
  2. Krbová kamna
  3. krbová kamna Hede

krbová kamna Hede

krbová kamna Hede

Česká krbová kamna Hede patří mezi nejpopulárnější díky ideální kombinaci tří faktorů:

  • dlouhá životnost
  • funkčnost - nízká spotřeba paliva a vysoká účinnost
  • nízká pořizovací cena

Při vývoji kamen Hede je prioritou použití nejkvalitnějších materiálů s důrazem na konstrukční pevnost s co největší životností. Druhým klíčovým bodem je technologie spalování, které se přizpůsobuje konstrukce spalovací komory a použití jednotlivých materiálů tak, aby spalování bylo co nejúčinnější, nejpomalejší a tím i co nejčistší z hlediska ekologie. Díky tomu mají kamna Hede vysokou účinnost při minimální spotřebě paliva, což je po koupi kamen další ekonomika vytápění krbovými kamny, kterou je potřeba zvažovat.

Popis nejdůležitějších částí kamen Hede

Tak, jak můžete vidět na obrázku, konstrukce kamen je velice sofistikovaná a vytvořená zá účelem:

  • dosažení co nejlepších výsledků při spalování (2 deflektory - vermikulitový a ocelový, vermikulit o vysoké hustotě - zvyšuje teplotu ve spalovací komoře a zvyšuje účinnost, efektivnost a čistotu spalování, horní konvekčnídeska s otvory na bocích),
  • co největší odolnosti k dosažení co nejdelší životnosti kamen (5mm tlustý plech pláště, vermikulitová vyzdívka o hustotě 700 kg/m3, pochromovaná klička a ovladače vzduchů, nerezový vnitřní kanál terciálního vzduchu, litinový rošt, a další),
  • jednoduché obslužnosti (nastavitelné vyrovnávací nožky, držák popelníku, horní i zadní vývod na kouřovod a dalšíSystém přívodu vzduchů zajišťující efektivní spalování

Krbová kamna Hede mají systém trojího přívodu vzduchů do spalovací komory:

1) primární vzduch - tento vzduch se přivádí do spalovací komory ze spodu skrze litinový rošt. Tento vzduch se hlavně používá při roztápění, či příkládání tak, aby se zvýšil tah v kamnech a při otevření dvířek Vám spaliny nevnikly do obytného prostoru.

2) sekundární vzduch - slouží hlavně jako živitel ohně kyslíkem, jeho druhotná funkce je oplach skla dvířek, čímž se zajišťuje čistota skla.

3) terciální vzduch - nasává se kanálkem na zadní části kamen, kde se předehřívá a vstupuje nerezovým kanálkem, který je umístěn ve spalovací komoře.

Kamna mají možnost horního i zadního připojení na kouřovod.

 

OCELMAT s.r.o. – kominická montážní firma, provádíme frézování komínu, vložkování komínu, montáže nerezových komínů a plastových komínů v obcích Brno, Pohořelice, Modřice, Želešice a po celé jižní Moravě. Další služby - oprava komínu, dopojení a prodej krbů a kamen, fasádní komíny, krbové komíny, kominictví, čištění zadehtovaných komínů. Prodej: nerezová roura, nerezová trubka, nerezová komínová vložka, flexibilní ohebná komínová vložka, komín zděný z tvárnic, komín EURO, Jeremias, Almeva, kominické potřeby, komínová štětka.

OCELMAT s.r.o.

Registrace u Krajského soudu v Brně,
oddíl C, vložka 56518

IČ: 277 50 078
DIČ: CZ27750078

Sídlo

Příkop 2a, 
602 00 Brno

Provozovna

Družstevní 123,
664 43 Želešice

Zobrazit na mapě

© 2019 OCELMAT s.r.o.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz